Vobis Opole Neonet i Nysa, Kluczbork markety

Ścieżki kariery

Ścieżki kariery

Post by relatedRelated post

Szukanie pracy to chyba jedno z najpoważniejszych wyzwań dla młodego człowieka. Wybierając ścieżkę przyszłej kariery zawodowej warto zastanowić się nad tym, co naprawdę lubimy robić. Wiadomo, jeśli nie odpowiada nam „biurowy tryb”, a siedzenie w miejscu nas męczy, raczej nie zatrudnimy się w charakterze urzędnika, a osoby pozbawione talentu literackiego prawdopodobnie nie zdecydują się na karierę dziennikarską.

Dlaczego warto zostać przedstawicielem handlowym

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowana mniejszość absolwentów wyższych uczelni pracuje w wyuczonym zawodzie. Coraz większa ilość pracodawców decyduje się na zatrudnianie osób z odpowiednim doświadczeniem zawodowym, praktycznie nie patrząc na ukończony przez nie kierunek studiów. Wychodzą oni z założenia, że ewentualne braki w wiedzy zawsze można uzupełnić na odpowiednich szkoleniach. Taką grupą zawodową są między innymi przedstawiciele handlowi — oczywiście wiedza z zakresu marketingu czy psychologii sprzedaży jest mile widziana na podobnym stanowisku, jednak potencjalny pracodawca dużo większą uwagę zwróci na odbyte przez nas praktyki. Dodatkowo osoba pragnąca rozpocząć karierę przedstawiciela musi wykazać się wysokimi zdolnościami interpersonalnymi, odpornością na stres, dyspozycyjnością oraz wzorową samoorganizacją. Nie jest to prosta praca, jednak z pewnością ciekawa i pełna nowych wyzwań.

Merchandising — nieodłączny element marketingu

Jedną z dziedzin marketingu, którą zajmują się przedstawiciele handlowi, jest szeroko pojęty merchandising — czyli, mówiąc najprościej, zespół działań mający na celu zwiększenie sprzedaży w danym miejscu. Praca merchandisignera obejmuje między innymi kontakt z dostawcami, odpowiednie rozmieszczanie towaru na półkach — tutaj przydaje się wiedza z zakresu wspomnianej wcześniej psychologii sprzedaży, aranżację przestrzeni handlowej oraz przeprowadzanie akcji promocyjnych. Wszystkie te działania wymagają dużego osobistego zaangażowania oraz znajomości rynku, a odpowiednio przeprowadzone mogą znacznie przyczynić się do wzrostu obrotów objętej nimi placówki handlowej.

Jeśli zatem wciąż nie zdecydowaliśmy się na wybór zawodu, a czujemy, że rozpiera nas energia i potrzeba działania, to być może powinniśmy rozważyć karierę przedstawiciela handlowego? Na pewno warto zaryzykować i spróbować swoich sił w tym interesującym zawodzie!

Podobne wpisy o gospodarce:

Ścieżki kariery
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About